Terapi natyrale për hapje të enëve të gjakut !?

Keni ngushtim të enëve të zemrës, ngushtim të venave të këmbëve, yndyrë në gjak?

Terapi natyrale për hapje të enëve të gjakut në vend të metodave kirurgjike si Angioplastisë dhe Bypass-it.
Shumë gra dhe burra mbi moshën 30 vjeçare vuajnë nga dhimbja dhe shfaqja e variçeve (venave), nga ngushtimi i enëve koronare të zemrës dhe nga ngushtimi i venave të thella të këmbëve. Për të bërë shkrirjen e këtyre bllokimeve ju duhen:

- Lëng Limoni – 1 filxhan çaji
- Lëng Xhenxhefili – 1 filxhan çaji
- Lëng Hudhre – 1 filxhan çaji
- Lëng Molle – 1 filxhan çaji

Si fitohet Lëngu i hudhrës dhe Xhenxhefilit?

Merret 20gr Pluhur Hudhre dhe 30gr Pluhur Xhenxhefil dhe 2 Gota ujë (200ml) përzihen mirë dhe kështu fitojmë lëngun.
Pastaj merret 1 filxhan çaji (100ml) me uthull molle.
Dhe 1 filxhan çaji (100ml) me lëng limoni (lëngu i limonit fitohet nga shtrydhja e limonit)

Përgatitja:
Përzieji të gjithë përbërësit dhe ziej në zjarr të lehtë (nuk bën të vlojë), kur të arrijë sasia e lëngut të përzier sa tre filxhan largoje nga zjarri dhe lëre të ftohet. Pastaj këtë lëng përzieje me tre filxhan kafeje të mjaltit natyral dhe mbaje në një kavanoz të pastër.

Përdorimi:
Konsumo çdo ditë një lugë gjelle (nëse ke mundësi edhe më mire dy lugë gjelle) të kësaj përzierje 30 minuta para vaktit të mëngjesit. Bllokada apo ngushtimi i enëve të gjakut do të zhduket çdo dite nga pak.
Koha e terapisë duhet të jetë nga 15 deri në 30 ditë varësisht nga niveli i mbylljes së enëve të gjakut.

Çdo ditë preferohet të bëhet ecje deri në 30 min në natyrë.

Vërejtje: Nëse keni nevoje për udhëzime se ku munde t’i bleni këta përbërës, shkruani mesazh privat ne faqen Mjeku Musliman!Përshtati dhe përktheu: Dr. Abdurrezak , Presheve.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati

Komentet

Nga: Musliman (E Martë, 31 Tetor 2017 16:33)
Jetoj ne Tetove.Dhe nuk kam informata se ku mund ti blej kto produkte.Me udhzoni ju lutem.
Nga: dan (E Enjte, 8 Janar 2015 23:41)
Persghendetje, nese ban mem tregu njerzit qe jan transplatum nga veshka a ban me perdor ket masi veq ne perdorim shum barna , ju faleminderit
Nga: nexhmiu (E Dielë, 14 Korrik 2013 19:26)
tek dyqani afer xhamise te 4 llullat
Nga: artim (E Dielë, 14 Korrik 2013 15:34)
un jetoj ne pr ku mundem mi ble keta peberes me tregoni ju lutem flm per mirkuptim.

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.