Indoneziania 104 vjeçare gruaja më e vjetër e cila kryen haxhin këtë vit

Maria Marghani Muhammed nga Indonezia ishte personi më i vjetër ndër ata që kryen haxhin këtë vit.

Kjo e moshuar, por vitale, gjatë gjithë kohës së qëndrimit në vendet e shenjta në Mekke dhe Medinë ishte shembull për të tjerët, të cilët gjatë gjithë kohës janë përpjekur të jen në shërbim të saj.
Ardhja e saj në haxh ka tërhequr vëmendjen e mediave, si dhe vëmendjen e Medinasve, të cilët kishin përgatitur një mirëseardhje të veçantë me petale trëndafilash. Pas mbërritjes në Jeddah, në Aeroportin Ndërkombëtar, Mbreti Abdulaziz Hassan, Maria u prit nga drejtori i dhomës operacioneve në Ministrinë e Kulturës dhe informacionit Abdulkhaliq al Zahrani, konsulli indonezian në Jeddah, Mohammed Sharif dhe shefi i misionit të pelegrinazhit indonezian, Arshad Hadia, krahas një numër i zyrtarëve sauditë, televizionit Saudit dhe disa mediave.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.