Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan këndoi Kur’an në Xhaminë e Bajraklisë në Beograd

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, i shoqëruar edhe nga gruaja e tij Emine, këto ditë po qëndron në vizitë zyrtare në Serbi, ku takoi liderët më të lartë shtetëror serb.

Gjatë kësaj vizite Erdogan takoi edhe krerët e Bashkësisë Fetare Islame dhe Xhamin e Bajraklisë, e cila ndodhët në qendër të Beogradit.
Gjatë qëndrimit në Xhaminë e Bajraklisë, ai këndoi një asher nga sureja kuranore El-Hashër.
Në shenjë mirënjohjeje dhe respekti, Erdogan, ka pranuar një dhuratë nga imami i xhamisë.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.