Tre muslimanë bëhen “heronj të ditës” në Suedi

Tre muslimanë në Suedi parandaluan një hajdut i cili u përpoq t’ia vjedh kuletën një gruaje, arsye kjo e cila i bëri ata heronj të vërtetë në këtë vend skandinav.

Madje, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, të tre prej tyre u shpallën gjithashtu “heronjtë e ditës” në mediat kombëtare në Suedi.

Bëhet fjalë për Hassan El-Malli (18), Mohamed Kurdiya (17) dhe Yousef Hamid (20), të cilët jetojnë në Helsingborg.

Ata kanë ndihmuar gruan 53-vjeçare suedez, Suzanne Skoglof, kur një hajdut u përpoq për t’i vjedhur një kuletë.

Skogloff ka ndarë historinë e tre djemve në rrjetin social.

“Një personi i panjohur më vodhi portofolin tim pasi kam ngritur paratë nga bankomati në Kullagatan. Kam pasur një tronditje të vërtetë. Në një moment fillova të bërtisja “kapeni hajdutin”. Tre heronjtë dëgjuan thirrjen time për ndihmë. Pastaj ata e ndoqën pa frikë vjedhësin dhe arritën ta kapnin disi. Ata e kapën. Pastaj më sollën portofolin. Hassan El-Malli, Mohamed Yousef Kurdiya dhe Hamid janë heronjtë e zemrës sime”, ka shkruar suedezja.

E mesazhi i saj për këtë ngjarje në rrjetin social u ndanë nga mijëra përdorues të tjerë.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.