Dita e parë e Fiter Bajramit të martën më 4 qershor 2019

Këshilli i Bashkësisë Islame Gjakovë njofton opinionin e gjerë se muaji i madhëruar i Ramazanit përfundon ditën e hëne, më 03 qershor 2019

Dita e parë e festës së Fitër Bajramit është të martën, më 04 qershor 2019.

Manifestimi qendror për festën e Fiter Bajramit në komunën e Gjakovës mbahet në xhaminë Sylejman Hadim Aga në Gjakovë dhe fillon me thirrjen e ezanit të sabahut në ora 04:20. Pas faljes së namazit të sabahut do të ketë ligjëratë kushtuar kësaj feste.

Namazi i Fiter Bajramit falet në ora 05:36 minuta.

Këshilli i Bashkësisë Islame Gjakovë të gjithë besimtarëve dhe opinionit të gjerë ua uron festën e Fiter Bajramit, duke e lutur Zotin që t’i ketë pranuar agjërimin, lutjet dhe ibadetet tona.

Me fat festa e Fiter Bajramit!

KBI Gjakovë


Na ndiqni

Lexoni lajmet më të fundit nga rrjetet tona sociale!

Video

Intervistë në Tv Syri Vision: Kryetari i KBI Gjakovë, Dr. Valon ef. Myrta