Tekste

  • Të gjitha
  • Tema
  • Artikuj
  • Tregime
  • Hytbe
  • Familja
  • Femra

Tradita Islame

Lajme

Gjykata e Lartë Administrative e Turqisë anuloi vendimin e Këshillit të Ministrave me datë 24 nëntor 1934 për kthimin e Shën-Sofisë nga xhami në muze

Shirin Nazirmadova, një mjeke nga Taxhikistani Jugor, ka kursyer për vite me radhë për të shkuar në Haxh, pelegrinazhin që të gjithë muslimanët e aftë duhet ta bëjnë një herë në jetë.

Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë së Veriut pritet që të fillojë përgatitjen e mbajtjes së zgjedhjeve për kryetar të ri të BFI-së pas Kurban Bajramit, gjegjësisht 31 korrikut.

Ministria për çështje fetare të Marokut, pas konsultimit me autoritetet shëndetësore dhe administrative, njoftoi se nga 15 korriku do të nis rihapjen e xhamive në mënyrë graduale

Arabia Saudite ka njoftuar për regullat shëndetësore që synojnë parandalimin e përhapjes së virusit të ri të koronës gjatë sezonit të haxhit në vitin 2020

Shkencë, shëndetësi & kuriozitete

I pasur me vitaminë D, magnez, kalium dhe yndyrna të shëndetshme qumështi i dhisë është një vlerë e shtuar për organizmin

Na ndiqni

Lexoni lajmet më të fundit nga rrjetet tona sociale!

Video

Konferenca e Myftiut të Kosovës, Naim ef. Tërnava