Tekste

  • Të gjitha
  • Tema
  • Artikuj
  • Tregime
  • Hytbe
  • Familja
  • Femra

Tradita Islame

Lajme

Ilhan Omar, muslimania e parë e mbuluar e Kongresit Amerikan, postoi një fotografi me një përshkrim interesant në llogarinë e saj në Twitter gjatë inaugurimit të Joe Biden si presidenti i ri amerikan.

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden ka emëruar Indiano-Amerikanen dhe eksperten për zhvillimin ekonomik Sameera Fazili në një pozicion kyç të Shtëpisë së Bardhë.

Qeveria Zvicerane të martën rekomandoi votuesit që në referendumin e 7 marsit të refuzojnë propozimin për ndalimin e bartjes së burkës dhe nikabit nga disa gra muslimane duke thënë se një vendim i tillë do të dëmtojë turizmin.

Disa gra nga Kumanova kanë marrë një iniciativë për të mbledhur para dhe për të ndërtuar disa bunarë uji në Azi.

Familja Zhegrova ka bërë një gjest të jashtëzakonshëm duke dhuruar 45 ari tokë për Këshllin e Bashkësisë Islame në Vushtrri.

Shkencë, shëndetësi & kuriozitete

Mufid Kozlic ka shndërruar në punishte bodrumin poshtë shtëpisë së tij në fshatin Vukotici dhe me xhamitë prej druri që bën dhe i shet, ai ndriçon botën e tij e cila është e errët plotësisht prej 13 vitesh

Na ndiqni

Lexoni lajmet më të fundit nga rrjetet tona sociale!

Video

Pjesë nga fjalimi i Myftiut të Kosovës, Naim ef. Tërnava për luftën e UÇK-së