Myftiu Tërnava takohet me Ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj është pritur sot në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), nga Myftiu Naim Tërnava.

Në këtë takim, Ministri Zemaj është informuar nga Myftiu Tërnava për menaxhimin e deritanishëm nëpër xhamitë e Kosovës dhe zbatimin e masave kundër Covid-19.

Ministri Zemaj e falënderoi Myftiun Tërnava për organizimin e besimtarëve në të gjitha xhamitë e Kosovës për të parandaluar përhapjen e Covid-19.

Bashkëbiseduesit janë pajtuar që bashkëpunimi midis MSh dhe BIK t’i shërbejë ruajtjes së shëndetit dhe mirëqenies së popullatës së Kosovës.


Na ndiqni

Lexoni lajmet më të fundit nga rrjetet tona sociale!

Video

APEL PËR NDIHMË për familjen 6 anëtarëshe nga Demjani, Gjakovë