Hakim Ziyech dhuroi të gjitha të ardhurat e tij prej 262,000 £ në Kupën e Botës për të varfërit në MarokYlli i Marokut, Hakim Ziyech thuhet se ka dhuruar bonusin e tij për bamirësi pas paraqitjes së tij të bujshme në Kupën e Botës FIFA 2022 në Katar.
Si skuadra e parë afrikane që arriti në gjysmëfinale në shfaqjen botërore në Katar, anësori ishte vendimtar për suksesin e kombëtarës së Marokut.
Skuadra e Afrikës së Veriut, humbi ndaj Francës 2-0 mbrëmjen e së mërkurës, duke i dhënë fund ëndrrës së tyre për të kaluar në finale të Kupës së Botës.
Sipas Ziyech, i cili u thirr për herë të parë në ekipin kombëtar në vitin 2015, të gjitha paratë e tij të bonusit u dhuruan për bamirësi dhe anëtarëve të stafit të ekipit të tij.
Sipas gazetarit Khaled Beydoun, 29-vjeçari gjithmonë ka dhuruar para për bamirësi, dhe këtë e ka bërë sërish. Sipas raporteve të mëtejshme, ish-ylli i Ajax-it do të fitojë 262,000 £ nga përparimi i Marokut në gjysmëfinalet e Kupës së Botës dhe do t'i dhurojë të gjitha paratë për njerëzit e varfër në vendin e tij të lindjes. Përveç kësaj, ai thuhet se ka dhuruar para për klubet amatore të futbollit dhe spitalet në Marok.


Na ndiqni

Lexoni lajmet më të fundit nga rrjetet tona sociale!

Video

Pak, por e vazhdueshme