Myftiu Tërnava bashkëndien dhimbje me popullin libanez


Myftiu i Kosovës Naim ef. Tërnava ka reaguar për tragjedinë që ndodhi dje në në portin e Bejrutit, ku humbën jetën dhe u plagosën shumë persona.

Me këtë rast Myftiu Tërnava tha se në këto çaste zemrat dhe lutjet tona janë me dhe për libanezët e prekur nga kjo fatkeqësi.

“Lajmet e djeshme për fatkeqësinë e ndodhur në Beirut, Liban, na kanë prekur shumë. Në këto çaste zemrat dhe lutjet tona janë me dhe për libanezët e prekur nga kjo fatkeqësi. Zoti qoftë me libanezët dhe ua lehtësoftë dhimbjet e humbjet!”, tha myftiu Tërnava.


Na ndiqni

Lexoni lajmet më të fundit nga rrjetet tona sociale!

Video

APEL PËR NDIHMË për familjen 6 anëtarëshe nga Demjani, Gjakovë