Tekste

  • Të gjitha
  • Tema
  • Artikuj
  • Tregime
  • Hytbe
  • Familja
  • Femra

Tradita Islame

Lajme

Gjiganti i futbollit anglez, Liverpooli organizoi një iftar në stadiumin “Anfield” në kuadër të programit “Share Ramazan”, ndërsa në stadium u këndua ezani gjatë namazit të akshamit.

Përfundimi i muajit Ramazan, e gjeti Skenderajn edhe me gurthemelin e një xhamie të re.

Ditën e hëne, me një atmosferë madhështore, është vendosur gurthemeli i xhamisë së “Haxhi Veselit” në Mitrovicë.

Aktori i famshëm i Hollivudit Will Smith ndan përvojën e udhëtimit të tij shpirtëror dhe ndikimin e leximit të Kuranit.

Pas shumë vitesh ndarje për shkak të luftës shkatërruese në Siri, nëna dhe fëmijët e saj bashkohen pranë xhamisë së madhe në Mekë.

Shkencë, shëndetësi & kuriozitete

Sipas një studimi të mjekëve në botën arabe, fakt i cili është konfirmuar nga disa qendra studimore, hapja e iftarit fillimisht me disa hurma dhe ujë e pas kësaj të pasoj falja e namazit të akshamit dhe ngrënia r iftarit, paska dobi në disa aspekte

Na ndiqni

Lexoni lajmet më të fundit nga rrjetet tona sociale!

Video

Hytbeja e Myftiut të Kosovës, Naim ef. Tërnava, e mbajtur me rastin e festës së Fitër Bajramit (video)